آتل انگشت شست دست ایجاد پوکی استخوان خواهد شد

در سال 2002، 110.2 میلیون ویزیت بیمار بخش اورژانس (ED) در ایالات متحده انجام شد. از این بازدیدها، صدمات دست و انگشتان 4.8 میلیون برآورد شد. تخمین زده می شود که انگشت شست بیش از 20 درصد از این آسیب ها یا نزدیک به 1 میلیون ویزیت ED در سال باشد.

هر ساله تعداد قابل توجهی از آسیب های دست و اندام فوقانی در بخش های اورژانس ایالات متحده (EDs) درمان می شوند. بسیاری از این موارد شست و مچ دست را درگیر می کنند.

این آسیب ها اغلب نیاز به تشخیص، آتل انگشت شست دست و ارجاع به جراح دست یا ارتوپد دارند. اسپلینت شرح داده شده در این مقاله در حال حاضر برای بیماران مبتلا به تنوسینوویت de Quervain استفاده می شود، اما ممکن است کاربرد گسترده تری در پزشکی اورژانس داشته باشد.

این آسیب‌ها طیفی از شکستگی‌ها، کشیدگی‌ها و رگ به رگ شدن‌ها تا آسیب‌های خاص‌تر مانند شست نگهبان بازی و تنوسینوویت د کوئروین را در بر می‌گیرد.

این یک آتل ایمن و ساده است که در ED ها برای آسیب های انگشت شست استفاده نشده است.

آتل

اختلالات اسکلتی عضلانی مرتبط با کار دست و اندام فوقانی شایع تر شده است. 588000 نفر گزارش شده از ناراحتی طولانی مدت دست شکایت داشتند و توسط یک فرد پزشکی تشخیص انگشت ماشه ای، کیست گانگلیون، تاندونیت، اپی کندیلیت، سینوویت، بیماری دو کوئروین یا تنوسینوویت داده شد.

از این تعداد، 28٪ تصور می شد که مربوط به کار هستند. هر یک از این آسیب ها باید به دقت تشخیص داده شود، در صورت لزوم آتل بندی شود و به طور مناسب ارجاع داده شود.

صدمات مختلفی وجود دارد که ممکن است در اثر ضربه به انگشت شست ایجاد شود. رگ به رگ شدن یا کشیدگی شایع است و می تواند دردناک و ناتوان کننده باشد.

شکستگی انگشت شست قطعا نیاز به ارزیابی و مراقبت های بعدی دارد. شکستگی داخل مفصلی در اولین مفصل کارپومتاکارپال (CMC) که شکستگی بنت یا رولاندو نامیده می‌شود، یک مثال خاص است.

این آسیب ها می تواند منجر به درد، ضعف و بی ثباتی انگشت شست شود. همچنین چندین آسیب خاص انگشت شست وجود دارد که نیاز به آتل بندی و ارجاع دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.