اثرات علائم مشکوک خوردن تخمه آفتابگردان

اگر آلرژی به دانه دارید یا اگر به تخمه آفتابگردان مشکوک هستید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود برای مشاوره شخصی صحبت کنید.

ممکن است اثرات نامطلوبی از مصرف دانه های آفتابگردان کامل داشته باشید، به خصوص اگر مقدار زیادی از آنها بخورید. بدنه  تعبیر خواب تخمه آفتابگردان یا پوسته بیرونی – می تواند تیز باشد و هضم آن سخت باشد. علاوه بر این، خوردن بیش از حد بدن می تواند باعث ایجاد نهفتگی مدفوع (FI) شود که یک شکل شدید از یبوست است.

اگر به درستی جویده نشود، پوسته‌های تیز می‌توانند سوراخ‌های مری یا دستگاه گوارش را سوراخ کرده یا به آن بچسبند.

شنیدن گزارش هایی مبنی بر خوردن بیش از حد پوسته تخمه آفتابگردان توسط کودکان غیرمعمول نیست لباس چرم دخترانه در برخی موارد، این امر ممکن است باعث بزوآر دانه رکتوم شود، انسدادی که ممکن است به درمان پزشکی توسط پزشکان نیاز داشته باشد. اغلب برای رفع انسداد و بازگرداندن عملکرد طبیعی روده، نیاز به بستری شدن در بیمارستان است.

برای جلوگیری از این خطر، فقط از مغز تخمه آفتابگردان استفاده کنید بیشتر تخمه‌های آفتابگردانی که از فروشگاه می‌خرید غیر روغنی نامیده می‌شوند.

این دانه ها راه راه سیاه و سفید هستند و برای خوردن به عنوان میان وعده بسته بندی می شوند یا رب انار در مواد غذایی دیگر مانند نان گنجانده می شوند.

هنگام خرید تخمه آفتابگردان، خواندن برچسب بسته بندی و بررسی محتویات داخل آن مفید است. برخی از بسته های تخمه آفتابگردان از کلمه دانه استفاده می کنند، حتی اگر فقط هسته آن را بفروشند.

دانه های آفتابگردان یا دانه های کامل را می توان به صورت خام، بو داده یا چاشنی فروخت رسیدن به خاک سفت در دفینه اغلب مغزها یا دانه ها را با نمک غبارآلود می کنند که باعث تغییر مشخصات تغذیه ای می شود.

به عنوان مثال، یک وعده ۱ اونس از دانه های نمکی ممکن است حاوی ۴۵ میلی گرم یا بیشتر سدیم اضافه شده باشد. برخی از مارک ها حتی حاوی ۱۸۶ میلی گرم سدیم اضافه شده هستند. ۱۳ اگر دانه ها یا هسته ها در روغن برشته شوند، چربی بیشتری نیز با هر وعده مصرف می کنید.

  • منابع:
    1. Sunflower Seed Nutrition Facts and Health Benefits
  • تبلیغات: 
  1. رنگی که به نام ملکه الیزابت نامگذاری شد
  2. تورهایی که به شما ثروت آفرینی را آموزش می دهد
  3. پرورش کنجد بر روی مریخ برای اولین بار توسط اروپاییان
  4. ترفندهایی برای کسب درآمد که تا به حال به آن فکر نکرده اید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.