الکتروپمپ شناور می تواند کودکان را به گریه بی اندازد

بهترین راه برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل، انجام تعمیر و نگهداری و بازرسی منظم است. الکتروپمپ شناور هم همینطور. حتی اگر یک روش ساده مانند چک کردن با چشم و گوش دادن به صدا، به طور معمول باشد

اگر مرتباً وضعیت F را بررسی کنید، می تواند یک اقدام پیشگیرانه خوب باشد. یک راه معمول برای بررسی پمپ، مشاهده بصری آن یا بررسی وضعیت عملکرد آن با لمس یا صدا است. به این ترتیب که

به عنوان یک روش بازرسی با لمس، روشی برای بررسی وضعیت ارتعاش با لمس بدنه یاتاقان رایج است. روش بازرسی بصری، بررسی ابزارهای اندازه گیری مانند فشارسنج، دبی سنج و دماسنج است.

این همچنین در مورد روش بررسی وجود یا عدم وجود نشتی در قسمت آب بندی شفت و قسمت بلبرینگ صدق می کند. ضمناً میزان روغن روان کننده و آلودگی آن نیز باید بررسی شود. اگر صداهای عملیاتی غیرعادی یا صداهای غیرعادی رخ دهد، باید شک کنید که آیا عملکرد مشکلی دارد یا خیر.

پمپ

به این ترتیب هنگام بازرسی از طریق تماس با بدن کارگر، توجه کافی در مناطق با خطر بالای حوادث ایمنی مانند قطعات چرخشی مورد نیاز است.

علاوه بر این، هنگام بازرسی پمپ‌هایی که با مایعات یا مواد سمی با دمای بالا کار می‌کنند، از عینک، دستکش، کلاه ایمنی و غیره استفاده کنید تا مطمئن شوید که از اقدامات احتیاطی و وسایل ایمنی مطمئن هستید تا منجر به حوادث خطرناکی در حین کار نشود. فرآیند بازرسی قبل از اقدام

یک روش بازرسی دقیق تر و حرفه ای تر در بازرسی عمومی “اندازه گیری” است. پارامترهای معمولی برای بررسی سلامت پمپ “ارتعاش” و “دمای تحمل” هستند.

برای اندازه گیری ارتعاش، روشی برای اندازه گیری ارتعاش با نصب سنسور بر روی محفظه یاتاقان و روشی برای اندازه گیری لرزش شفت با استفاده از سنسور غیر تماسی وجود دارد. در مورد ارتعاش محوری، اندازه گیری جابجایی، مقدار rms سرعت ارتعاش در محفظه یاتاقان معمول است.