ام دی اف سیتک باعث هجوم حیوانات درنده به منزل یک جنگلبان شد

تخته ام دی اف سیتک با چگالی متوسط ​​(انگلیسی تخته فیبر با چگالی متوسط، MDF؛ گاهی اوقات از نویسه‌گردانی استفاده می‌شود: MDF، کسر ریز یک ماده ورقه‌ای است که با فشار دادن خشک براده‌های کوچک چوب در فشار و دمای بالا ساخته می‌شود.

رزین های کاربامید اصلاح شده با ملامین به عنوان یک عنصر اتصال استفاده می شود. این امر انتشار فرمالدئید بسیار کم را در مقایسه با چوب طبیعی (کلاس انتشار فرمالدئید E1) تضمین می کند.

طبق GOST روسیه، محتوای فرمالدئید برای ام دی اف کلاس E-1 نباید بیش از 8 میلی گرم در 100 گرم باشد (تحقیق با روش سوراخ کننده).

تولید صنعتی ام دی اف در سال 1966 در آمریکا آغاز شد. در قلمرو فدراسیون روسیه، تولید در سال 1997 بدون خرید مجوزهای مناسب آغاز شد. چین پیشتاز جهان در تولید ام دی اف است.

ام دی اف

در طول فرآیند تولید، ام دی اف را می توان دارای خواص ویژه ای کرد: مقاومت در برابر آتش، مقاومت زیستی، مقاومت در برابر آب.

در ضخامت های 2 تا 60 میلی متر تولید می شود. چگالی مواد از 600 تا 800 کیلوگرم بر متر مکعب است.

ام دی اف عمدتاً در ساخت مبلمان استفاده می شود (در ساخت کابینت ها، به ویژه نماهایی با عناصر حکاکی استفاده می شود، در حین پردازش نه براده ها، بلکه گرد و غبار ساطع می کند.

بنابراین برای فرز کردن حفره های اعماق مختلف، سوراخ های منحنی ایده آل است. و سایر اشکال منحنی)، برای دکوراسیون داخلی، به عنوان مثال، به شکل پانل های دیواری، پانل های اقتصادی (پانل های تقلیدی ساخته شده از چوب، از جمله گونه های گرانبها) برای محل های خرده فروشی و کفپوش چند لایه (به اصطلاح لمینت).

ام دی اف برای ساخت کابینت بلندگو مناسب است، زیرا ساختار یکنواختی دارد، صدا را به خوبی جذب می کند و پردازش آن آسان است.