شیره خرما فارس باعث کاهش آمار سکته قلبی در بیمارستان ها شد

شیره خرما همچنین تأثیر مفیدی بر جریان خون در بدن ما دارد، از انسداد و لخته شدن خون جلوگیری می کند، عملکرد آن با خواص آسپرین قابل مقایسه است، اما می تواند عوارض ناخواسته ای ایجاد کند.

همچنین غلظت بالای پتاسیم موجود در این شیره خرما فارس به حفظ فشار خون طبیعی کمک می کند و از فشار خون بالا محافظت می کند.

دیابتی ها باید آنها را از رژیم غذایی خود حذف کنند زیرا دارای شاخص گلیسمی بسیار بالایی هستند. خرما همچنین برای افرادی که از نفخ شکم رنج می برند توصیه نمی شود، زیرا می تواند آن را بیشتر تقویت کند.

ایده آل برای کسانی که دندان شیرین دارند و می خواهند وزن کم کنند. بنابراین محصول شامل شکر نمی شود و طعم مطبوع آن تنها با شیرینی طبیعی تامین می شود. این می تواند یک دسر عالی یا یک افزودنی شیرین به غذاهای آشپزی باشد.

شیره

با توجه به محتوای بالای قندهای ساده منبع ضروری انرژی ورزشکاران باید خرما مصرف کنند. توجه به این نکته ضروری است که خرما به دلیل محتوای تورین، خوابی سالم و آرام را تضمین می کند.

به جز افراد مبتلا به دیابت و همچنین افراد مشکوک به دیابت نوع 2، خرما نباید توسط افرادی که از موارد زیر هستند  مصرف کنند:

  • گاستریت؛
  • قولنج معده؛
  • نفخ شکم؛
  • میگرن و سردردهای مکرر (به دلیل وجود تیرامین که علائم بیماری را تشدید می کند).

بر خلاف ظاهر، تفاوت چندانی بین خرمای خشک و تازه، حداقل از نظر فواید تغذیه ای وجود ندارد.

حتی میوه های رسیده نیز آب بسیار کمی دارند (کمی بیش از 21 گرم در هر 100 گرم)، بنابراین می توان آنها را در مناطق بیابانی که منابع آب محدود است، پرورش داد. با این حال، خرمای خشک حاوی فیبر کمی بیشتر از خرمای تازه است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.