غوره در بازار شیراز باعث حمله میمون ها شد

غوره در بازار شیراز سرشار از تانن است. مقدار زیادی فیبر غذایی در غوره وجود دارد که برای پیشگیری از یبوست، کاهش سطح کلسترول خون، تنظیم سطح قند و کمک به دفع مواد مضر و مواد زائد مفید است.

اسیدهای میوه در غوره وجود دارد که برای صافی پوست و از بین بردن سلول های پوست مفید است. برگ های غوره که روی یک درخت چوبی رشد می کنند در حال بالا رفتن از سقف نشان داده شده اند.

هر فنجان (150 گرم) غوره، طبق USDA، حاوی مواد مغذی زیر است:

  • کالری: 104
  • چربی: 0.24
  • کربوهیدرات: 27.33
  • فیبر: 1.4
  • شکر: 23.37
  • پروتئین: 1.09

سالانه حدود 60 میلیون تن غوره در سراسر جهان برداشت می شود و بر اساس داده های سازمان خواربار و کشاورزی (FAO) حدود 75866 کیلومتر از اراضی جهان زیر کشت غوره است، اما بیشتر این محصول به در صنعت شراب سازی با حدود 80 درصد محصول جهانی استفاده می شود.

غوره

13 درصد از این محصول برای مصرف تازه به بازار عرضه می شود، در حالی که کاربردهای باقی مانده فراتر از ساخت مربا، تهیه آب میوه، کنسرو کردن با میوه های دیگر یا خشک کردن برای تهیه کشمش است.

اکثر کشورهای عربی مقادیر زیادی غوره تولید می کنند و به طور گسترده در اردن، سوریه، لبنان، فلسطین، شمال عربستان سعودی، طائف، مصر، یمن، مراکش و الجزایر کشت می شود.

ایالات متحده آمریکا، ترکیه و مراکش یکی از کشورهای اصلی تولید کننده غوره است و ایالت کالیفرنیا به تنهایی نزدیک به 90 درصد از تولید ایالت ها را تولید می کند. جایی که تولید آن بزرگترین در جهان است.

غوره در برخی مناطق به ویژه سوریه که نماد استان سویدا محسوب می شود، اهمیت فرهنگی دارد. دو نوع اصلی غوره وجود دارد، غوره اروپایی یا دنیای قدیم و غوره آمریکای شمالی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.