ماساژ دادن آویشن خشک کیلویی به کف سر موجب رویش مو هایتان می شود

آویشن خشک کیلویی سرشار از مواد مغذی گیاهی، مواد معدنی و ویتامین‌هایی است که برای سلامتی حیاتی هستند. این مواد مغذی به دلیل خواص پیشگیری کننده از بیماری و بهبود سلامتی شناخته شده اند و به فواید این گیاه کمک می کنند.

آویشن به ویژه غنی از ویتامین A و ویتامین C است. ویتامین A یک آنتی اکسیدان است که برای حفظ سلامت غشاهای مخاطی و پوست و همچنین بینایی خوب شناخته شده است. ویتامین C برای مقاومت در برابر بیماری های عفونی ضروری است و از رادیکال های آزاد مضر پیش التهابی محافظت می کند.

آویشن همچنین حاوی ویتامین‌های B کمپلکس، عمدتاً ویتامین B6 (پیریدوکسین) است که به حفظ سطح اسید γ-آمینو بوتیریک (GABA) در مغز کمک می‌کند و به عنوان یک تسکین دهنده استرس عمل می‌کند.

ویتامین K، ویتامین E و اسید فولیک نیز در آویشن وجود دارد. بر اساس پایگاه داده ملی مواد مغذی وزارت کشاورزی ایالات متحده، مقدار ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن (ORAC) آویشن ۲۷۴۲۶ میکرومول ترلوکس معادل در هر ۱۰۰ گرم (molTE/100 گرم) است.

آویشن

این مقدار نشان دهنده قدرت و توانایی یک محصول آنتی اکسیدانی در خنثی کردن رادیکال های آزاد است. آویشن همچنین سرشار از مواد معدنی است که برای سلامتی ضروری هستند. برگ های آن منبع عالی پتاسیم، کلسیم، آهن، منگنز، منیزیم و سلنیوم است.

پتاسیم جزء مهم سلول ها و مایعات بدن است و ضربان قلب و فشار خون را کنترل می کند. آهن در تشکیل گلبول های قرمز خون بسیار مهم است و منگنز یک عامل کمکی برای آنزیم آنتی اکسیدانی سوپراکسید دیسموتاز است.

خلاصه ای از اجزای اصلی غذایی آویشن در جدول ۲ نشان داده شده است. صنایع غذایی، یکی از بزرگترین صنایع در سراسر جهان، در طول دهه های گذشته با تغییرات زیادی روبرو شده و به سمت کاربردهای سالم تر و محصولات نوآورانه سوق یافته است.

صنعت عصاره گیاهی از آنجایی که گیاهان در طول تاریخ به عنوان نگهدارنده مواد غذایی مورد استفاده قرار گرفته اند، در صنایع غذایی نفوذ می کند. گیاهان حاوی مواد شیمیایی گیاهی هستند که از آنها در برابر آلودگی میکروبی و فساد محافظت می کند.