مرگ مردی که لامپ ال ای دی 75 وات را با ماه اشتباه می گرفت

یک پایه پیچ، که با حرف E و سپس قطر مشخص می شود (به عنوان مثال E12 برای پایه پیچ با قطر 12 میلی متر)، که رایج ترین در فرانسه برای استفاده خانگی است.

رایج ترین پایه های پیچ E14 برای چراغ خواب و E27 برای لامپ ال ای دی 75 وات و آباژور اتاق نشیمن است.

پایه سرنیزه ای که با حرف B و سپس قطر مشخص می شود (مثلاً B22 برای پایه سرنیزه ای با قطر 22 میلی متر)، که در کاربردهایی استفاده می شود که لرزش می تواند لامپ ها را با پایه های پیچی شل کند، مانند چراغ های جلو اتومبیل یا چراغ قوه. پرکاربردترین مدل B22 است.

پایه ای با دو پین، که با حرف G و به دنبال آن فاصله بین دو پایه مشخص شده است (مثلاً: G13 برای پایه ای با فاصله 13 میلی متری بین پین ها)، که به طور گسترده برای چراغ های کوچک مانند لامپ های رومیزی یا نورافکن آشپزخانه یا حمام استفاده می شود.

لامپ

برای قطرهای کوچک مانند G4 یا G9. قطرهای بزرگتر برای لوله های فلورسنت (به عنوان مثال G13) استفاده می شود.

پایه ای با دو پین مخصوص نقاط روشن که با حروف GU و به دنبال آن فاصله بین دو پایه مشخص شده است (مثلاً: GU4 برای پایه ای با فاصله 4 میلی متری بین پین ها).

محبوب ترین مدل ها GU4، GU5.3 و GU10 هستند. آنها به عنوان نورافکن های کوچکی عمل می کنند که روی چراغ سقفی قرار می گیرند و معمولاً به شکل بازتابنده هستند. توجه داشته باشید که پایه GU5.3 MR16 نیز نامیده می شود.

یک پایه R7s خاص که عمدتاً برای لامپ های مدادی شکل در نظر گرفته شده برای لامپ های خیابانی و روشنایی بزرگ استفاده می شود.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ویژگی ها و مزایای لامپ LED کسب کنید، در مطالعه مقاله ما تردید نکنید

لومن (lm) اندازه گیری مقدار کل نور مرئی از یک لامپ یا منبع نور است. هرچه تعداد لومن ها بیشتر باشد، لامپ/لامپ “روشن تر” است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.