چای سبز سحرخیز می تواند رشد قارچ ها را افزایش دهد

چای سبز سحرخیز گیاهی است با برگهای سبز براق و گلهای سفید. زمانی برداشت می شود که ارتفاع آن به حدود یک و نیم متر برسد تا برداشت آسان شود.

متعاقباً برگها بسته به اینکه چای سبز، چای سیاه، چای سفید یا چای اولانگ (گاهی اوقات چای آبی نیز نامیده می شود) تحت درمان های مختلفی قرار می گیرند.

چای سبز انواع مختلفی دارد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. به طور خاص، علاوه بر چای سبز کلاسیک، می‌توان چای بانچا، چای سنچا (که معمولاً به عنوان چای سبز ژاپنی شناخته می‌شود) و چای ماچا را پیدا کرد.

یکی از شناخته شده ترین خواص چای سبز اثر لاغری آن است: مواد موجود در آن و این توانایی را به آن می دهند متیل گزانتین ها (کافئین، تئوبرومین، تئوفیلین) هستند: بسیاری از مطالعات مشارکت مهم آنها را در تحریک لیپولیز نشان داده اند.

چای

در جوانه‌های برگ و برگ‌های جوان چای سبز، درصد بالایی از آنتی‌اکسیدان‌ها وجود دارد: برای کند کردن پیری سلولی، حمایت از بافت‌ها در عملکردشان و ساده‌سازی عملکردشان مفید است.

پلی فنول های چای سبز مانع از عملکرد رادیکال های آزاد می شوند و فلاونوئیدهای موجود به ویژه کاتچین ها از عملکرد قلب حمایت می کنند و از بدن در کاهش سطح کلسترول بد و تری گلیسیرید حمایت می کنند و در مقابل اختلالات قلبی عروقی، تصلب شرایین و عروق کرونر قلب محافظت می کنند. مرض.

متیل گزانتین ها از حرکت چربی های موجود در بافت چربی و اکسیداسیون آن ها حمایت می کنند و همچنین قادر به بهبود متابولیسم هستند و اثری انرژی زا ایجاد می کنند.

یک فنجان چای سبز در روز تراکم استخوان را در زنان یائسه افزایش می دهد، زیرا این ماده معدنی قوی برای استخوان ها و دندان ها مفید است.

اگر می خواهید در مورد موضوع بیشتر بدانید یا به سادگی چند سوال بپرسید، با ما تماس بگیرید. تیم حرفه ای ما با کمال میل پاسخگوی شما خواهند بود.