کفش کالج مازراتی باعث جنگ بین دو قبیله بزرگ شد

در فرهنگ عرب نشان دادن كف کفش کالج مازراتی به كسی توهین به او و انداختن كفش و زدن كفش با آن توهین بزرگتر محسوب می شود. پوشیدن کفش در مساجد حرام است.

وقتی با او صحبت می کنید، پاهای خود را روی هم قرار دهید و کف کفش خود را به او نشان دهید.

هنگامی که بنای یادبود صدام حسین در 9 آوریل 2003 در بغداد تخریب شد، عراقی ها دور آن جمع شدند و با چکمه های خود به بنای یادبود ضربه زدند.

در 14 دسامبر 2008، یک روزنامه نگار عراقی به سمت جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور ایالات متحده، کفش پرتاب کرد. این حادثه “کفش های بوش” نامگذاری شد.

به طور کلی پرتاب کفش یا نشان دادن کف کفش یکی از اشکال رایج اعتراض در بسیاری از نقاط جهان است.

کفش

مواردی که کفش به سمت سیاستمداران پرتاب شده است در استرالیا، هند، ایرلند، تایوان، هنگ کنگ، پاکستان و عمدتاً در ایالات متحده و کشورهای عربی رخ داده است.

کفش های خالی نیز می تواند نماد مرگ باشد. به عنوان مثال، در فرهنگ یونانی، کفش های خالی که بیرون گذاشته می شد به این معنی بود که پسر خانواده ساکن در آن خانه مرده است.

در دهمین سالگرد حملات 11 سپتامبر در نیویورک، 3000 جفت کفش خالی نماد کشته شدگان بود. نمونه دیگر بنای یادبود “کفش در ساحل دانوب” در بوداپست است.

این بنای تاریخی توسط کن توگای طراحی شده و توسط Gyula Power مجسمه سازی شده است. این یادبود به یاد یهودیان کشته شده توسط نازی ها در بوداپست در طول جنگ جهانی دوم اختصاص دارد.

یهودیان را با کامیون ها به خاکریز دانوب آوردند، دستور دادند کفش های خود را در بیاورند و با لنج ها به سمت نامعلومی بردند. یادبود کفش هایشان است که در ساحل مانده اند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.